Anasayfa
ANASAYFA DETAYLAR

Ömer Çam Hoca Kabri Başında Yâd Edildi

Ünyeli, hocaların hocası lakabı ile meşhur eğitimci, edip, hitabet ustası, ilahiyatçıların duayeni Ömer Çam Hoca kabri başında vefatının 19. yıldönümünde hayırlarla yâd edildi. Ünyeliler Derneği (ÜNDER) tarafından organize edilen yâd programı 12 Aralık 2021 Pazar günü Maltepe Gülsuyu Kabristanlığında Ömer Hoca'nın sevenlerinin katılımıyla gerçekleşti. 

Programda Kur'an okundu, hatimler bağışlandı, dualar yapıldı. Programa İstanbul'da bulunan Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri de katılaran Kur'an okudular. 

Talebeleri Duygulanarak Anlattılar 

Ömer Çam Hoca'nın programa katılan talebeleri yaptıkları konuşmalarda hocaları ile ilgili güzel tespitlerini, hatıralarını ve Ömer Hoca'nın üstün özelliklerini örnekleri ile anlatırken duygulu anlar yaşadılar. Konuşmalarda Ömer Çam Hoca'nın başarıları, üstün zekâsı, güçlü hafızası, etkili hitabeti, cesur dava adamlığı, talebelerine ve eğitim faaliyetlerine verdiği önem, eğitim gönüllülüğü ve fedakârlıkları, şairliği, tevazusu, özgüveni ve her ortamda vediği güzel mesajları ile insanlara sağladığı faydalar dile getirildi. 

Ömer Çam Hoca'nın talebelerinden İlahiyat Fakültesi emekli hocalarından 23. Dönem Sinop Milletvekili Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı; ilahiyatçı, hattat, sanat tarihi profesörü Hüsrev Subaşı ve Rasim Şekerci çok değerli hatıralarla Ömer Çam Hoca'nın kıymetli özelliklerini dile getirdiler ve bu kıymetlerin yaşatılmasına vurgu yaptılar. 

ÜNDER Başkanları, Üyeleri ve Ömer Hoca Sevenleri İştirak Etti

Programa ÜNDER'in başkanlığını yapan içişleri eski bakanı İdris Naim Şahin, Ayhan Doğan, Musa Hamarat ve yeni başkan İsa Gümüş başta olmak üzere ÜNDER üyeleri de katıldı. Ayrıca aile adına iştirak eden Ömer Çam Hoca'nın oğlu Profesör Haydar Kâmil Çam ile birlikte  20. Dönem Ordu Milletvekili Mustafa Hasa Öz, İsmail Canbulat, Recep Korkmaz, Av. Hamza Recepoğlu, Sefa Aldemir, Abdullah Ballı, İdris Güney, Onur Ocakdan, İlhan Demir, Hasan Mollaahmetoğlu ve Ünyeli hemşehrileri ile sevenleri katıldılar. 

Üroloji Profesörü Kâmil Çam Hoca'nın kabristanlıkta simit, peynir ve çay ikramı yaptığı programda, okumalar, dualar ve konuşmalardan sonra Ünyeli Mustafa ve Hüseyin Altun kardeşlere ait Kozyatağı'ndaki Seyithan Restoran'da ikramlarda bulunuldu.  

 

14.12.2021 14:47:11
Hit: 517