/home/etokenbank/unyeliler.com/detail.php on line 23
" />
  
Anasayfa
ANASAYFA DETAYLAR

Konuğumuz ÜNTİSAD ve ESAK Başkanı Hasan Şimşek Olacak

Hattat Rakım Medresesi'nde 31.01.2020 Cuma akşamı gerçekleşecek olan sohbetimizin konuğu ünye Turizm İşletmecileri Derneği (üNTİSAD) ve Ekonomik Sosyal Araştırma ve Kalkınma Derneği (ESAK) Başkanı Sayın Hasan ŞİMŞEK olacaktır. Saat 19.00'da başlayacak olan programa tüm dostlarımız davetlidir. 

 

Hasan Şimşek Kimdir?

1957 Yılında ünye’de doğdum. İlk, Orta ve Lise öğrenimini ünye’de yaptım. 1974’te Ankara üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandım. üniversite yıllarından sonra 1980’de ünye’ye döndüm. Bu sırada , tüm Avrupa’yı gezerek incelemelerde ve gözlemlerde bulundum. Bir süre de Almanya ve İsviçre’de ikamet ettim. ünye’ye döndüğümde ünye Ticaret lisesinde Almanca, ünye Lisesinde İngilizce öğretmenliği yaptım. Eğitimci olarak çalıştığım bu yıllar, eğitim ve gençlik konularında gözlem yapmama, düşünmeme ve deneyim kazanmama vesile oldu. Daha sonra ailemin de uzun yıllardır ünye’de çeşitli iş kollarında ticaret yapmasının verdiği iş hayatına aşinalıkla, ticarete atıldım. 

İlk camping, pansiyonculuk, yabancı dil kursu, batı standartlarında ilk kafeterya, sürücü kursları, özel öğrenci yurdu işletmeciliği, silah imalatı gibi kimi şimdi sıradan kimi ise hala yapılamamış bir çok iş dalında öncü olup, bu alanlarda iş yapmak isteyenlere cesaret verdiğimi düşünüyorum. Yine bir ilk olarak, tarihi bir ünye evini metruk bir halde alıp aslına uygun olarak restore ettikten sonra butik otel olarak işletmeye başladım. Dikkatinizi çektiyse ticaret yapmak için seçtiğim iş kollarıyla bir yandan da hep ünye’ye katma değer yaratacak bir faaliyet yapmaya çalıştım. 70li yıllarda işlettiğimiz petrol istasyonunun plajını düzenleyerek, o yıllarda bolca görülen yabancı turistler için konaklama imkanı sağladım, bu sadece bir kazanç kapısı değil aynı zamanda ünye’ye yaptığım bir hizmetti. Keza yabancı dil kursu açtığımda para kazanmak yanında eğitim hayatına katkı yapmak da ayrı bir düşüncemdi. Ticari faaliyetler yanında sosyal faaliyetlerin de hep içinde oldum. 80li yıllarda İngilizce bilen gönüllü öğrencilerle birlikte çalıştığımız ve şehrimize gelen turistlere tourism information bürosu olarak hizmet veren ünye turizm derneğini değerli dostum Hasan öz’le birlikte kurdum. Bu süre zarfında ünye Spor yönetiminde çalıştım, aktif olarak siyaset yaptım.

ünye Ticaret ve sanayi Odasının meslek komitelerinden, meclis başkanlığına, yönetim kurulu başkanlığına değin her kademesinde çalıştım. Halen bir grup arkadaşımızla birlikte ileride bir "think thank" kuruluşu gibi çalışmasını hayal ettiğimiz, Ekonomik Sosyal Araştırma ve Kalkınma Derneği'nin de başkanlığını yürütüyorum. İkisi avukat biri bankacı üç çocuğu olan deneyimli bir baba ve çiçeği burnunda bir dedeyim.

29.1.2020 00:00:00
Hit: 2172