Baskanimizin mesaji
Vizyonumuz
Tzgmz
Mustafa Rakim Efendi
Yayinlarimiz
Basinda nder
 
 
 • ÃœNDER BeyoÄŸlu Sohbetlerinde 06.03.2020 Cuma akÅŸamı gerçekleÅŸecek olan sohbetimizin konuÄŸu, Ä°ngiltere Exeter Ãœniversitesi Siyaset Bilimi-Uluslararası Ä°liÅŸkiler bölümünde doktora çalışmalarına devam etmekte olan hemÅŸehrimiz Haluk DoÄŸan olacaktır. Uluslararası sistemin yapısal dönüşümleri baÄŸlamında,  Amerika BirleÅŸik Devletleri, Rusya ve Türkiye arasındaki politik iliÅŸkilerin deÄŸerlendirileceÄŸi ve Fatih Karagümrük mevkiindeki Hattat Mustafa Râkım Efendi Medresesinde saat 19.00'da baÅŸlayacak olan sohbete tüm dostlarımız davetlidir.   
 •  
   

   

  Konugumuz NTISAD ve ESAK Baskani Hasan Simsek Olacak  Hattat Râkim Medresesi'nde 31.01.2020 Cuma aksami gerçeklesecek olan sohbetimizin konugu Ünye Turizm Isletmecileri Dernegi (ÜNTISAD) ve Ekonomik Sosyal Arastirma ve Kalkinma Dernegi (ESAK) Baskani Sayin Hasan SIMSEK olacaktir. Saat 19.00'da baslayacak olan programa tüm dostlarimiz davetlidir. 

   

  Hasan Simsek Kimdir?

  1957 Yilinda Ünye’de dogdum. Ilk, Orta ve Lise ögrenimini Ünye’de yaptim. 1974’te Ankara Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyati Bölümünü kazandim. Üniversite yillarindan sonra 1980’de Ünye’ye döndüm. Bu sirada , tüm Avrupa’yi gezerek incelemelerde ve gözlemlerde bulundum. Bir süre de Almanya ve Isviçre’de ikamet ettim. Ünye’ye döndügümde Ünye Ticaret lisesinde Almanca, Ünye Lisesinde Ingilizce ögretmenligi yaptim. Egitimci olarak çalistigim bu yillar, egitim ve gençlik konularinda gözlem yapmama, düsünmeme ve deneyim kazanmama vesile oldu. Daha sonra ailemin de uzun yillardir Ünye’de çesitli is kollarinda ticaret yapmasinin verdigi is hayatina asinalikla, ticarete atildim. 

  Ilk camping, pansiyonculuk, yabanci dil kursu, bati standartlarinda ilk kafeterya, sürücü kurslari, özel ögrenci yurdu isletmeciligi, silah imalati gibi kimi simdi siradan kimi ise hala yapilamamis bir çok is dalinda öncü olup, bu alanlarda is yapmak isteyenlere cesaret verdigimi düsünüyorum. Yine bir ilk olarak, tarihi bir Ünye evini metruk bir halde alip aslina uygun olarak restore ettikten sonra butik otel olarak isletmeye basladim. Dikkatinizi çektiyse ticaret yapmak için seçtigim is kollariyla bir yandan da hep Ünye’ye katma deger yaratacak bir faaliyet yapmaya çalistim. 70li yillarda islettigimiz petrol istasyonunun plajini düzenleyerek, o yillarda bolca görülen yabanci turistler için konaklama imkani sagladim, bu sadece bir kazanç kapisi degil ayni zamanda Ünye’ye yaptigim bir hizmetti. Keza yabanci dil kursu açtigimda para kazanmak yaninda egitim hayatina katki yapmak da ayri bir düsüncemdi. Ticari faaliyetler yaninda sosyal faaliyetlerin de hep içinde oldum. 80li yillarda Ingilizce bilen gönüllü ögrencilerle birlikte çalistigimiz ve sehrimize gelen turistlere tourism information bürosu olarak hizmet veren Ünye turizm dernegini degerli dostum Hasan Öz’le birlikte kurdum. Bu süre zarfinda Ünye Spor yönetiminde çalistim, aktif olarak siyaset yaptim.

  Ünye Ticaret ve sanayi Odasinin meslek komitelerinden, meclis baskanligina, yönetim kurulu baskanligina degin her kademesinde çalistim. Halen bir grup arkadasimizla birlikte ileride bir "think thank" kurulusu gibi çalismasini hayal ettigimiz, Ekonomik Sosyal Arastirma ve Kalkinma Dernegi'nin de baskanligini yürütüyorum. Ikisi avukat biri bankaci üç çocugu olan deneyimli bir baba ve çiçegi burnunda bir dedeyim.   
   
     Resim Galerisi    Videolar    Yorum Defteri    Iletisim  
  2021 unyeliler.com - Tm haklari saklidir.