Baskanimizin mesaji
Vizyonumuz
Tzgmz
Mustafa Rakim Efendi
Yayinlarimiz
Basinda nder
 
 
 • ÃœNDER BeyoÄŸlu Sohbetlerinde 06.03.2020 Cuma akÅŸamı gerçekleÅŸecek olan sohbetimizin konuÄŸu, Ä°ngiltere Exeter Ãœniversitesi Siyaset Bilimi-Uluslararası Ä°liÅŸkiler bölümünde doktora çalışmalarına devam etmekte olan hemÅŸehrimiz Haluk DoÄŸan olacaktır. Uluslararası sistemin yapısal dönüşümleri baÄŸlamında,  Amerika BirleÅŸik Devletleri, Rusya ve Türkiye arasındaki politik iliÅŸkilerin deÄŸerlendirileceÄŸi ve Fatih Karagümrük mevkiindeki Hattat Mustafa Râkım Efendi Medresesinde saat 19.00'da baÅŸlayacak olan sohbete tüm dostlarımız davetlidir.   
 •  
   

   

  nder Baskanindan Diyarbakir Annelerine Ziyaret  Hattat Râkim Medresesi'nde 3 Ocak Cuma aksami gerçeklesen sohbette, Ünyeliler Dernegi baskanimiz Musa Hamarat'in "Diyarbakir Anneleri"ni ziyaretine dâir izlenimlerini dinledik. Dernek baskanimiz Hamarat, çocuklarinin daga kaçirilmasindan Halklarin Demokratik Partisini (HDP) sorumlu tutan ve 3 Eylül itibariyle Diyarbakir'daki HDP il binasi önünde oturma eylemi gerçeklestiren anneleri Beykozlu Ordulular Dernegi yönetimi ile birlikte eylemin 122'nci gününde (2 Ocak)  ziyaret etmis ve desteklerini bildirmisti. Oradaki hissî atmosferi ve annelerin teröre karsi vakur durusunu memleketimizin uzun senelerdir muztarib oldugu ilgili içtimâi ve siyasi meselelerle iliskili olarak aktaran Hamarat'in konusmasi, katilimci misafirlerimizin de istirakiyle iyi dilek ve dualarla nihayet buldu. 

   

  Ziyaret ulusal basinda da yanki getirmis olup, Ihlas Haber Ajansi'nin haberi asagida alintilanmistir: 

  "Istanbul'dan gelerek Diyarbakir annelerine destek olan Beykozlu Ordulular Dernegi üyeleri, ailelerle sohbet edip, duygularini paylasti. Dernek Baskani Sezai Biçer, annelerin kisa zamanda yavrularina kavusmasini dilediklerini söyledi. 

  Diyarbakir’in Baglar ilçesi Selahattin Eyyubi Bulvari’nda bulunan HDP il binasi önüne gelen Beykozlu Ordulular Dernegi Yönetim Kurulu Baskani Sezayi Biçer ve yönetim kurulu üyeleri, ailelerin acisini paylastiklarini dile getirdi. Ailelerle tek tek görüsen Biçer, daha sonra basin mensuplarina açiklamalarda bulundu. Burada evlatlari için eylem yapan ailelerin yaninda olduklarini belirten Biçer, “Biz Istanbul Beykozlu Ordulular Dernegi olarak Diyarbakir’da eylemde olan aileleri ziyarete geldik. 3 Eylül 2019’da baslatmis olduklari bu kutsal görevi cani gönülden destekliyoruz. Kiymetli annelerimizin ve babalarimizin her zaman yanindayiz. Istanbullu, Beykozlu ve Ordulu annelerin de selamini annelere getirdik. Allah’a tez zamanda annelerin yavrularina kavusmasi için dua ediyoruz” dedi.
   
  Yapilan açiklamanin ardindan ailelerle görüsen grup daha sonra bina önünden ayrildi."

  DIYARBAKIR/IHA   
   
     Resim Galerisi    Videolar    Yorum Defteri    Iletisim  
  2021 unyeliler.com - Tm haklari saklidir.