Baskanimizin mesaji
Vizyonumuz
Tzgmz
Mustafa Rakim Efendi
Yayinlarimiz
Basinda nder
 
 
 • ÃœNDER BeyoÄŸlu Sohbetlerinde 06.03.2020 Cuma akÅŸamı gerçekleÅŸecek olan sohbetimizin konuÄŸu, Ä°ngiltere Exeter Ãœniversitesi Siyaset Bilimi-Uluslararası Ä°liÅŸkiler bölümünde doktora çalışmalarına devam etmekte olan hemÅŸehrimiz Haluk DoÄŸan olacaktır. Uluslararası sistemin yapısal dönüşümleri baÄŸlamında,  Amerika BirleÅŸik Devletleri, Rusya ve Türkiye arasındaki politik iliÅŸkilerin deÄŸerlendirileceÄŸi ve Fatih Karagümrük mevkiindeki Hattat Mustafa Râkım Efendi Medresesinde saat 19.00'da baÅŸlayacak olan sohbete tüm dostlarımız davetlidir.   
 •  
   

   

  NSEV Baskani Ayhan Dogan Hattat Rkim Medresesinin Ihy Srecini Anlatacak  Beyoglu Sohbetleri'nde 27.12.2019 Cuma aksami, Islâm kültür ve sanat tarihinin zirve isimlerinden (Ünyeli) Hattat Mustafa Râkim Efendi'nin medrese ve türbesinin projelendirilerek yeniden insâ ve ihyâ edilmesine vesîle olan Ünyeliler Kültür, Sanat ve Egitim Vakfi (ÜNSEV) baskani Ayhan Dogan'i agirliyoruz. Dogan'in medresenin âdeta küllerinden yeniden dogma sürecinin bilinen ve bilinmeyen yönleriyle etkileyici hikayesini anlatacagi ve bizzat Fatih Karagümrük mevkiindeki medresede saat 19.00'da icrâ edilecek olan sohbete tüm dostlarimiz davetlidir. 

  Adres: Karagümrük Atik Ali Pasa Camii avlusu bitisigi/ Fatih

  Irtibat:  Ilhan Demir (05444781703)

  Ayhan Dogan kimdir? 

  1964 Ünye/ORDU dogumlu olup, ilkögretimini Ünye merkez Yesilkent beldesindeki Selviler Köyü Ilkokulu'nda ve ortaögretimini Çorum Imam Hatip Lisesi'nde tamamladi.

  1987'de Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyati bölümünden mezun oldu. 1986 yilinda Türk Standartlari Enstitüsü (TSE) Ankara Tüketici Müdürlügü'nde basladigi görevini kisa bir süre yürüttükten sonra yine Enstitü Merkezi'nde Halkla Iliskiler Müdürlügü'ne tayin edildi. Adi geçen departmanda Enstitü'nün tanitim faaliyetleriyle yakindan ilgilendi, özellikle TSE belgeli firmalar için düzenlenen fuar organizasyonlarinda etkin görev alarak fuarlara istirak etti. Yine ayni dönemde; TSE’nin asil amaci olan "standardizasyonun saglanmasi" ile ilgili çalismalar yürüten ve Türk Standartlari’nin müzakere ve kabul kurulu olan TSE Teknik Kurul toplantilarina istirak etti.

  Sn. DOGAN, 1987 yilinin Aralik ayinda askerlik görevine baslamak üzere Enstitü'deki görevine yaklasik 1.5 yil ara verdi. Tuzla Piyade Okulu akabinde Istanbul’da yedeksubay olarak tamamladigi askerlik görevinin ardindan, 1989 yili Nisan ayi itibariyle Enstitü'ye yeniden dönerek, bu defa talebi üzerine TSE Istanbul Bölge Müdürlügü uhdesinde Tüketici Sikayetleri servisinde göreve atandi.

  O dönemde ülkemizde özellikle tüketici bilincinin yerlesmesi ve hak arayisinda bulunmasina matuf seminer, sempozyum, panel, radyo-televizyon programlari, gezi, fuar organizasyonlari vb. yapilan belli basli etkinliklerde yillarca yer ve görev aldi. Sn DOGAN, Istanbul'daki genis tüketici kitleleri ile yine yogun üretim ve sanayi kapasitesinin bulundugu Marmara bölgesi üreticileri arasinda; TSE’li ürünlerle ilgili yasanan tüketim problemlerinde TSE adina köprü vazifesi olusturarak TSE’nin Tüketici Haklari politikasina uygun bürokratik diyaloglar gelistirdi ve bu yönde etkin neticeler alinmasini sagladi. Bir dönem TSE Avrupa Yakasi Temsilciligi'nde Idari Isler sorumluluguna atandiktan sonra, bu görevinde iken 1997’de faaliyete baslayan TSE Kalite Kampüsü Bölge Müdürlügünde benzer görevlerini yürütmek üzere Ürün Belgelendirme Müdürlügü uhdesinde Idari Sef olarak tanindi. Akabinde, TSE Kalite Kampüsü Bölge Müdürlügü-Egitim Müdürlügü görevini üstlendi. 

  Halen TSE'de Marmara Bölge Tanitim Müdürü olarak vazifesine devam etmekte olan DOGAN, ayni zamanda tetkik görevlisi olarak firma sistem denetimlerinde görev almaktadir.

  Yillarca çesitli sivil toplum kuruluslarinda aktif görev alan DOGAN, halen  Ünyeliler Kültür, Sanat ve Egitim Vakfi (ÜNSEV)  baskanligini yürütmektedir. ÜNSEV baskanlik dönemi de dahil olmak üzere yaklasik 10 senedir Ünyeli Hattat Mustafa Râkim Efendi Medresesi ve Türbesi'nin ihyâsi için ilgili kurumlar arasi koordinasyon, görüsme, yazisma, projelendirme gibi çalismalari yürüterek; ÜNSEV ve ÜNDER dernek yönetimi ve mensuplarinin da destegiyle medresenin bugünkü hâliyle ihyâ edilmesine ve maksadina münasip bir vasif ile ilim, kültür, sanat ve egitim merkezi hâline getirilmesine öncülük etmistir.

  Evli ve 4 çocuk babasidir.     
   
     Resim Galerisi    Videolar    Yorum Defteri    Iletisim  
  2021 unyeliler.com - Tm haklari saklidir.