Baskanimizin mesaji
Vizyonumuz
Tüzügümüz
Mustafa Rakim Efendi
Yayinlarimiz
Basinda Ünder
 
 
 • Hattat Râkim Medresesi'nde 31.01.2020 Cuma aksami gerçeklesecek olan sohbetimizin konugu Ünye Turizm Isletmecileri Dernegi (ÜNTISAD) ve Ekonomik Sosyal Arastirma ve Kalkinma Dernegi (ESAK) Baskani Sayin Hasan SIMSEK olacaktir. Saat 19.00'da baslayacak olan programa tüm dostlarimiz davetlidir.
 •  
   

   

  Hattat Mustafa Râkim Efendi Medresesi ve Türbesi Ziyareti  Fatih Karagümrük mevkiinde bulunan (Ünyeli) Hattat Mustafa Râkim Efendi Medresesi ve Türbesi'nin ihyâ çalismalari Ünyeliler Kültür, Sanat ve Egitim Vakfi (ÜNSEV) ve Ünyeliler Dernegi (ÜNDER)'in uzun senelerdir devam eden gayret ve katkilariyla tamamlanmistir. Türbe kisminin onarimi  (restorasyon) ve bilhassa medreseye ait kisimlarin aslina uygun olarak yeniden insâsi (rekonstrüksiyon) titizlikle gerçeklestirilmis olup, medrese kismi ilim,  fikir ve sanat çalismalari için hazir hale getirilmistir. Hattat Mustafa Râkim Efendi medresesi maksadina münasip bir vasif ile "Hat Sanatlari Merkezi" olarak yasatilacaktir.

  Bu itibarla, ÜNDER, Hattat Mustafa Râkim Efendi Medresesi ve Türbesi'nin son hâlini müsahede etmek için ziyarette bulunmus, merhumun ruhuna fatihalar okunarak mekânin her daim hayirli hizmetlere vesîle olmasi için dualar edilmistir. 

      
   
     Resim Galerisi    Videolar    Yorum Defteri    Iletisim  
  � 2020 unyeliler.com - Tüm haklari saklidir.