Baskanimizin mesaji
Vizyonumuz
Tzgmz
Mustafa Rakim Efendi
Yayinlarimiz
Basinda nder
 
 
 • ÃœNDER BeyoÄŸlu Sohbetlerinde 06.03.2020 Cuma akÅŸamı gerçekleÅŸecek olan sohbetimizin konuÄŸu, Ä°ngiltere Exeter Ãœniversitesi Siyaset Bilimi-Uluslararası Ä°liÅŸkiler bölümünde doktora çalışmalarına devam etmekte olan hemÅŸehrimiz Haluk DoÄŸan olacaktır. Uluslararası sistemin yapısal dönüşümleri baÄŸlamında,  Amerika BirleÅŸik Devletleri, Rusya ve Türkiye arasındaki politik iliÅŸkilerin deÄŸerlendirileceÄŸi ve Fatih Karagümrük mevkiindeki Hattat Mustafa Râkım Efendi Medresesinde saat 19.00'da baÅŸlayacak olan sohbete tüm dostlarımız davetlidir.   
 •  
   

   

  Hattat Mustafa Rkim Efendi Medresesi ve Trbesi Ziyareti  Fatih Karagümrük mevkiinde bulunan (Ünyeli) Hattat Mustafa Râkim Efendi Medresesi ve Türbesi'nin ihyâ çalismalari Ünyeliler Kültür, Sanat ve Egitim Vakfi (ÜNSEV) ve Ünyeliler Dernegi (ÜNDER)'in uzun senelerdir devam eden gayret ve katkilariyla tamamlanmistir. Türbe kisminin onarimi  (restorasyon) ve bilhassa medreseye ait kisimlarin aslina uygun olarak yeniden insâsi (rekonstrüksiyon) titizlikle gerçeklestirilmis olup, medrese kismi ilim,  fikir ve sanat çalismalari için hazir hale getirilmistir. Hattat Mustafa Râkim Efendi medresesi maksadina münasip bir vasif ile "Hat Sanatlari Merkezi" olarak yasatilacaktir.

  Bu itibarla, ÜNDER, Hattat Mustafa Râkim Efendi Medresesi ve Türbesi'nin son hâlini müsahede etmek için ziyarette bulunmus, merhumun ruhuna fatihalar okunarak mekânin her daim hayirli hizmetlere vesîle olmasi için dualar edilmistir. 

      
   
     Resim Galerisi    Videolar    Yorum Defteri    Iletisim  
  2021 unyeliler.com - Tm haklari saklidir.