Baskanimizin mesaji
Vizyonumuz
Tzgmz
Mustafa Rakim Efendi
Yayinlarimiz
Basinda nder
 
 
 • ÃœNDER BeyoÄŸlu Sohbetlerinde 06.03.2020 Cuma akÅŸamı gerçekleÅŸecek olan sohbetimizin konuÄŸu, Ä°ngiltere Exeter Ãœniversitesi Siyaset Bilimi-Uluslararası Ä°liÅŸkiler bölümünde doktora çalışmalarına devam etmekte olan hemÅŸehrimiz Haluk DoÄŸan olacaktır. Uluslararası sistemin yapısal dönüşümleri baÄŸlamında,  Amerika BirleÅŸik Devletleri, Rusya ve Türkiye arasındaki politik iliÅŸkilerin deÄŸerlendirileceÄŸi ve Fatih Karagümrük mevkiindeki Hattat Mustafa Râkım Efendi Medresesinde saat 19.00'da baÅŸlayacak olan sohbete tüm dostlarımız davetlidir.   
 •  
   

   

  Reklam ve Iletisim Uzmani A. Selim Tunceri Konuk Ediyoruz  Beyoglu Sohbetleri'nde 3 Mayis 2019 Cuma aksami konugumuz GENNA Reklam Ajansi Baskani, reklam ve iletisim uzmani A. Selim Tuncer olacaktir. Ulusal ve uluslararasi alanda basariya ulasmis birçok reklamcilik faaliyetine imza atan Tuncer, ayni zamanda uzun yillardir iletisim, marka yaratimi ve stratejileri, algi ve imaj iliskisi, kültür kodlari,  siyaset ve iletisim gibi uzmanlik alanlariyla ilgili birçok konuda yazilar yazmakta, seminer ve konferanslar vermekte ve egitim programlarinda görev almaktadir. Hâlen Ekotürk TV'de her hafta Soyut Seyler Ekonomisi isimli bir ekonomi programi sunan Tuncer ile "Reklam, marka, ve soyut seyler ekonomisi" üzerine yapilacak olan ve dernek merkezimizde saat 20.00'de baslayacak sohbete davetlisiniz. 

   

  A. Selim Tuncer kimdir?

  1959 yilinda Ünye’de dogan A. Selim Tuncer, ilk ve orta ögrenimini Ünye ve Samsun'da tamamladi. G.Ü.G.E.F. Türk Dili ve Edebiyati Bölümü’nden 1984 yilinda mezun oldu. Ayni üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans egitimine devam etti.


  Bu yillarda yabancilara Türkçe ögretimi konusunda faaliyet gösteren bir egitim kurumunun olusturulmasina öncülük etti, birçok yabanci ögrenci, isadami ve elçilik görevlisinin Türkçe ögrenmesini sagladi. Bir süre yayincilik ve dergi editörlügü yapti. Basin ve iletisim sektörlerinde elde ettigi görgünün katkisi ve görsel sanatlara yatkinligi nedeniyle kendisini grafik tasarimi alaninda gelistirdi, bu yöndeki çalismalarini sürdürdü ve çesitli ödüller aldi. 1987 yilinda, sözel ve görsel sanatlardaki yetenek ve birikimini birlikte kullanabilecegi bir sektöre, reklam sektörüne geçti. Bazi ajanslarda yöneticilik yapti. 1992 yilinda kendi ajansini kurdu. Yönettigi bir siyasal kampanya Türkiye’nin ve dünyanin çesitli üniversitelerinde tez konusu olarak islendi. Çesitli sektörlerde birçok markanin dogusuna ve yeniden yapilanmasina öncülük etti, destek verdi.


  Tuncer, fiilen yaptigi reklamciligin yaninda halen uzmanlik konulariyla ilgili konferans ve seminerler vermekte, kimi egitim programlarinda görev almaktadir. Marka dergisi The Brand Age, bankacilik ve finans dergisi Activeline ve Grafik Tasarim dergisinin sürekli yazarlari arasinda yer aldi. Bu dergilerle birlikte çesitli yayin organlarinda ve kisisel blogunda [www.selimtuncer.com] kaleme aldigi yazilarda mesleki deneyimlerinden yola çikarak “pazarlama iletisimi” ve “grafik tasarimi” konularini pratikten teoriye irdeleyen A. Selim Tuncer, ayni zamanda Anadolu Üniversitesi Açikögretim Fakültesi’nin Sosyal Medya ders kitabinin ünite yazarlarindandir.


  A. Selim Tuncer; iletisim, marka yaratimi ve stratejileri, bütünlesik pazarlama iletisimi, grafik tasarimi, alfabe ve tipografi, etik ve estetik kuramlari, algi ve imaj iliskisi, dil ve kitlesel iletisim kodlamalari, kültür kodlari, sosyal sistemler ve pazarlama, siyaset ve iletisim, kurumsal kimlik, tüketim psikolojisi, bilgi sermayesi ve yaraticilik konulariyla ilgilenmektedir.


  Istanbul, Bakü, Sanghay ve Tiran’da ofisleri de bulunan Genna Global’in halen baskanligini yürüten A. Selim Tuncer, Reklamcilar Dernegi ve Bilgi Ekonomisi Dernegi üyesi, Marka Konseyi Baskan Yardimcisi’dir.


  Tuncer, ayni zamanda Ekotürk TV’de her hafta Soyut Seyler Ekonomisi adli bir ekonomi programi sunmaktadir.

      
   
     Resim Galerisi    Videolar    Yorum Defteri    Iletisim  
  2020 unyeliler.com - Tm haklari saklidir.