Başkanımızın mesajı
Vizyonumuz
Tüzüğümüz
Mustafa Rakım Efendi
Yayınlarımız
Basında Ünder
 
 
 • ÜNDER (Ünyeliler Derneği) olarak 17 Mayıs 2019 Cuma akşamı Kavacık Güngör Bahçe'de gerçekleştireceğimiz iftar programımıza teşriflerinizi bekler, hayırlı ramazanlar dileriz. Adres: Kavacık Mah. Sezgin Sok. No:34 Beykoz / İstanbul İrtibat: İlhan Demir - 0544 4781703 Sebahattin Yıldız - 0553 2464281
 •  
   

   

  Reklam ve İletişim Uzmanı A. Selim Tuncer´i Konuk Ediyoruz  Beyoğlu Sohbetleri'nde 3 Mayıs 2019 Cuma akşamı konuğumuz GENNA Reklam Ajansı Başkanı, reklam ve iletişim uzmanı A. Selim Tuncer olacaktır. Ulusal ve uluslararası alanda başarıya ulaşmış birçok reklamcılık faaliyetine imza atan Tuncer, aynı zamanda uzun yıllardır iletişim, marka yaratımı ve stratejileri, algı ve imaj ilişkisi, kültür kodları,  siyaset ve iletişim gibi uzmanlık alanlarıyla ilgili birçok konuda yazılar yazmakta, seminer ve konferanslar vermekte ve eğitim programlarında görev almaktadır. Hâlen Ekotürk TV'de her hafta Soyut Şeyler Ekonomisi isimli bir ekonomi programı sunan Tuncer ile "Reklam, marka, ve soyut şeyler ekonomisi" üzerine yapılacak olan ve dernek merkezimizde saat 20.00'da başlayacak sohbete davetlisiniz. 

   

  A. Selim Tuncer kimdir?

  1959 yılında Ünye’de doğan A. Selim Tuncer, ilk ve orta öğrenimini Ünye ve Samsun'da tamamladı. G.Ü.G.E.F. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden 1984 yılında mezun oldu. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimine devam etti.


  Bu yıllarda yabancılara Türkçe öğretimi konusunda faaliyet gösteren bir eğitim kurumunun oluşturulmasına öncülük etti, birçok yabancı öğrenci, işadamı ve elçilik görevlisinin Türkçe öğrenmesini sağladı. Bir süre yayıncılık ve dergi editörlüğü yaptı. Basın ve iletişim sektörlerinde elde ettiği görgünün katkısı ve görsel sanatlara yatkınlığı nedeniyle kendisini grafik tasarımı alanında geliştirdi, bu yöndeki çalışmalarını sürdürdü ve çeşitli ödüller aldı. 1987 yılında, sözel ve görsel sanatlardaki yetenek ve birikimini birlikte kullanabileceği bir sektöre, reklam sektörüne geçti. Bazı ajanslarda yöneticilik yaptı. 1992 yılında kendi ajansını kurdu. Yönettiği bir siyasal kampanya Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli üniversitelerinde tez konusu olarak işlendi. Çeşitli sektörlerde birçok markanın doğuşuna ve yeniden yapılanmasına öncülük etti, destek verdi.


  Tuncer, fiilen yaptığı reklamcılığın yanında halen uzmanlık konularıyla ilgili konferans ve seminerler vermekte, kimi eğitim programlarında görev almaktadır. Marka dergisi The Brand Age, bankacılık ve finans dergisi Activeline ve Grafik Tasarım dergisinin sürekli yazarları arasında yer aldı. Bu dergilerle birlikte çeşitli yayın organlarında ve kişisel bloğunda [www.selimtuncer.com] kaleme aldığı yazılarda mesleki deneyimlerinden yola çıkarak “pazarlama iletişimi” ve “grafik tasarımı” konularını pratikten teoriye irdeleyen A. Selim Tuncer, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin Sosyal Medya ders kitabının ünite yazarlarındandır.


  A. Selim Tuncer; iletişim, marka yaratımı ve stratejileri, bütünleşik pazarlama iletişimi, grafik tasarımı, alfabe ve tipografi, etik ve estetik kuramları, algı ve imaj ilişkisi, dil ve kitlesel iletişim kodlamaları, kültür kodları, sosyal sistemler ve pazarlama, siyaset ve iletişim, kurumsal kimlik, tüketim psikolojisi, bilgi sermayesi ve yaratıcılık konularıyla ilgilenmektedir.


  İstanbul, Bakü, Şanghay ve Tiran’da ofisleri de bulunan Genna Global’in halen başkanlığını yürüten A. Selim Tuncer, Reklamcılar Derneği ve Bilgi Ekonomisi Derneği üyesi, Marka Konseyi Başkan Yardımcısı’dır.


  Tuncer, aynı zamanda Ekotürk TV’de her hafta Soyut Şeyler Ekonomisi adlı bir ekonomi programı sunmaktadır.

      
   
     Resim Galerisi    Videolar    Yorum Defteri    İletişim  
  2019 unyeliler.com - Tüm haklari saklidir.