Başkanımızın mesajı
Vizyonumuz
Tüzüğümüz
Mustafa Rakım Efendi
Yayınlarımız
Basında Ünder
 
 
 • ÜNDER Beyoğlu Sohbetleri'nde 19.04.2019 Cuma akşamı konuğumuz; Şarkî/Doğu Türkistan Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı “Alihan Töre Sagunî”nin oğlu, iktisat doktoru "Kutlukhan Şakirov" olacaktır. Dr. Kutlukhan Şakirov ile sohbet programımızın temel konusu, peder-i âlîleri merhum Alihan Töre Sagunî'nin "Türkistan Kaygısı" isimli hâtırat eseri ve eserin muhtevası olacaktır. Hâtıratın konusu ile ilintili olarak Doğu Türkistan dâvâsının konuşulacağı ve dernek merkezimizde saat 20.00'da başlayacak olan sohbete davetlisiniz.
 •  
   

   

  Ordulu Sanatçımız Aydın Beyoğlu Veda Albümünün Mini Galası için Beyoğlu Sohbetleri´nde  ÜNDER Beyoğlu Sohbetleri’nde 05.04.2019 Cuma akşamı konuğumuz, Türk Halk Müziği'nin sevilen sanatçısı Ordulu hemşehrimiz Aydın Beyoğlu olacaktır. Veda isimli yeni albümünün ilk ve mini galasını ÜNDER'e özel olarak gerçekleştirecek olan sanatçımız ile dernek merkezimizde saat 19.00'da başlayacak olan musiki ve muhabbet programına davetlisiniz.

   

  Aydın Beyoğlu kimdir?

  1973 ORDU Korgan doğumlu olan Aydın Beyoğlu;

  1992’de Milli Eğitim Bakanlığı ARİF SAĞ MÜZİK Merkezi’nde Bağlama ve Şan dersleri almıştır.

  2002’de ilk radyo kariyerine “Radyo Çağ’da” “Türkülerle Anadolu” programını hazırlayıp sunarak başlamıştır.

  2003’de MELTEM TV’de ve MELTEM Radyo’da “Türküce” adlı programını hazırlayıp sundu.

  2003-2015 yılları arasında MORAL FM’de “TÜRKÜ HARMANI” adlı programı hazırlayıp sundu, bu program 12 yıl devam etmiştir.. 12 yıl boyunca hiç ara vermeden yaptığı program, yapılan araştırmalar sonucu en uzun programlar arasında yer aldı.

  2004’te “DELİBAŞIM” adlı albümünü çıkardı, 11 türküden oluşan albümünde söz ve müziği kendisine ait “KARLI DAĞLAR”,”NEREYE İSTANBUL”, “YENİ YILIN KUTLU OLSUN” ve “GÜL YÜZLÜM” adlı 4 eseri bulunmaktadır.

  2011 yılı itibariyle “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü Etkinliği” adı altında, kültür merkezlerinde geniş seyirci katılımlarıyla solo konserlerini vermeye devam etmektedir.

  2014-2015 yılları arasında KRT KÜLTÜR TV’de “TÜRKÜLERİN GÖZÜ AYDIN” programını hazırlayıp sundu.

  2016’da 15 Temmuz darbe girişimine karşı yazıp bestelediği “EN UZUN GECE” adlı eseriyle radyo, tv ve gazetelerde yaptığı röportajlarıyla büyük ilgi gördü ve İstanbul’un birçok ilçe meydanında halka seslendirdi.

  AYDIN BEYOĞLU, Türk halk müziğinde âşıklık geleneğine önem vererek, sanatın ortak bir dil olarak kullanılması gerektiğini vurgulayarak; yedi bölgenin türkülerini seslendirip düşünce ve fikirlerin kaynaşmasına vesile oluyor.

  Seviyeli sanatı ve yaşam tarzını ilke edinerek, tüm yeniliklere açık, yörelere ve ülkeye kültür hizmeti sunmayı hedefleyen BEYOĞLU, söz ve beste çalışmalarında; insanlara sevgiyi, barışı ve huzuru sunmayı kendine ilke edinip herkesin anlayacağı dilden, sanatı evrenselliğe taşımayı görev bilerek uzun yıllar Türk halk müziğine emek ve gönül verenlerin izinde yürümeye devam etmektedir. Veda isimli yeni  albümü 2019 yılının ilk aylarında müzikseverler ile bulşmuştur. 

  aydinbeyoglu@hotmail.com
  http://www.aydinbeyoglu.com

   
   
     Resim Galerisi    Videolar    Yorum Defteri    İletişim  
  © 2019 unyeliler.com - Tüm haklari saklidir.