Başkanımızın mesajı
Vizyonumuz
Tüzüğümüz
Mustafa Rakım Efendi
Yayınlarımız
Basında Ünder
 
 
 • ÜNDER (Ünyeliler Derneği) olarak 17 Mayıs 2019 Cuma akşamı Kavacık Güngör Bahçe'de gerçekleştireceğimiz iftar programımıza teşriflerinizi bekler, hayırlı ramazanlar dileriz. Adres: Kavacık Mah. Sezgin Sok. No:34 Beykoz / İstanbul İrtibat: İlhan Demir - 0544 4781703 Sebahattin Yıldız - 0553 2464281
 •  
   

   

  ÜNDER Dr. Lütfü Özşahin´i Konuk Ediyor  ÜNDER Beyoğlu Sohbetleri'nde 14.12.2018 Cuma akşamı konuğumuz Dinler Tarihi ve Siyaset Felsefesi alanlarında çalışmalarıyla tanınan Dr. Lütfü Özşahin olacaktır. Türkiye'de sosyolojik boyutuyla din-toplum münasebetlerininin ve aktüel politik meselelerin ele alınacağı ve dernek merkezimizde saat 19.00'da başlayacak olan sohbete tüm hemşehrilerimiz davetlidir. 

   

   Lütfü Özşahin kimdir?

  Ordu doğumlu olan Lütfü Özşahin, Lise öğrenimini bitirdikten sonra 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı çeşitli Kolejlerde öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Dinler tarihinde Yüksek Lisans, (Yahudilik ve Hıristiyanlık) bilahere felsefe alanında Doktora yaptı.(Kahire) İngilizce, Arapça, İbranice ve Gürcüce bilmektedir.
   
      Yayınlanmış Eserleri
  1- Siyasal Bir Fenomen Olarak Recep Tayyip Erdoğan (İlke Yay.)
  2-Akılcı Felsefeye Giriş (Birleşik Dağıtım-Müstear isim,İstanbul)
  3-Kaosun Jeopolitiği ve Dinlerarası Diyalog,(Rağbet yay.İstanbul) 
  4-Hıristiyanlıkta Tevhid ve Teslis Mücadelesi/EBİONİZM (Subrosa,yay.)
  5-Siyasal Derinlik (ilke yay.İstanbul)
  6   Siyasal Aklı Karışıklar İçin One Minute (Rağbet,yay.İstanbul)
  7-Aşk ve Tanrı (Paradoks yay. İstanbul)
  8-Seyyah
   
  Lütfü Özşahin, birçok ulusal televizyon kanalında Ortadoğu, Yahudilik, Hıristiyanlık, İsrail, Dinlerarası Diyalog ve düşünce sorunları konularında uzman konuk olarak açık oturum ve panellere iştirak etmiştir.
   
  Ayrıca; Hamburg(Almanya), Kopenhag(Danimarka),Amsterdam(Hollanda), Malmö(İsveç), Belçika(Brüksel),  Paris Sorbon Üniversitelerinde Kültürlerarası Diyalog, Ayrımcılık, Batı’da İslam Algısı gibi konferanslara ve son olarak İtalya/Sicilya  Katanya Üniversitesinde Arap Baharı, İslam ve Demokrasi adlı panele uzman konuk olarak iştirak etmiştir.İki yüze yakın makalesi bulunmaktadır.
   
  Kanal-7 Ülke Tv.TRT Haber, Habertürk, CNN, a haber, gibi ulusal televizyonlarde uzman konuk olarak yer aldı. Yeni Şafak, Milli Gazete, Taraf gibi gazetelerde onlarca makalesi ve röportajları yayınlandı.


   
   
     Resim Galerisi    Videolar    Yorum Defteri    İletişim  
  2019 unyeliler.com - Tüm haklari saklidir.