Baskanimizin mesaji
Vizyonumuz
Tzgmz
Mustafa Rakim Efendi
Yayinlarimiz
Basinda nder
 
 
 • ÃœNDER BeyoÄŸlu Sohbetlerinde 06.03.2020 Cuma akÅŸamı gerçekleÅŸecek olan sohbetimizin konuÄŸu, Ä°ngiltere Exeter Ãœniversitesi Siyaset Bilimi-Uluslararası Ä°liÅŸkiler bölümünde doktora çalışmalarına devam etmekte olan hemÅŸehrimiz Haluk DoÄŸan olacaktır. Uluslararası sistemin yapısal dönüşümleri baÄŸlamında,  Amerika BirleÅŸik Devletleri, Rusya ve Türkiye arasındaki politik iliÅŸkilerin deÄŸerlendirileceÄŸi ve Fatih Karagümrük mevkiindeki Hattat Mustafa Râkım Efendi Medresesinde saat 19.00'da baÅŸlayacak olan sohbete tüm dostlarımız davetlidir.   
 •  
   

   

  NDER Dr. Ltf zsahini Konuk Ediyor  ÜNDER Beyoglu Sohbetleri'nde 14.12.2018 Cuma aksami konugumuz Dinler Tarihi ve Siyaset Felsefesi alanlarinda çalismalariyla taninan Dr. Lütfü Özsahin olacaktir. Türkiye'de sosyolojik boyutuyla din-toplum münasebetlerininin ve aktüel politik meselelerin ele alinacagi ve dernek merkezimizde saat 19.00'da baslayacak olan sohbete tüm hemsehrilerimiz davetlidir. 

   

   Lütfü Özsahin kimdir?

  Ordu dogumlu olan Lütfü Özsahin, Lise ögrenimini bitirdikten sonra 19 Mayis Üniversitesi Ilahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Milli Egitim Bakanligi'na bagli çesitli Kolejlerde ögretmenlik ve yöneticilik yapti. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Dinler tarihinde Yüksek Lisans, (Yahudilik ve Hiristiyanlik) bilahere felsefe alaninda Doktora yapti.(Kahire) Ingilizce, Arapça, Ibranice ve Gürcüce bilmektedir.
   
      Yayinlanmis Eserleri
  1- Siyasal Bir Fenomen Olarak Recep Tayyip Erdogan (Ilke Yay.)
  2-Akilci Felsefeye Giris (Birlesik Dagitim-Müstear isim,Istanbul)
  3-Kaosun Jeopolitigi ve Dinlerarasi Diyalog,(Ragbet yay.Istanbul) 
  4-Hiristiyanlikta Tevhid ve Teslis Mücadelesi/EBIONIZM (Subrosa,yay.)
  5-Siyasal Derinlik (ilke yay.Istanbul)
  6   Siyasal Akli Karisiklar Için One Minute (Ragbet,yay.Istanbul)
  7-Ask ve Tanri (Paradoks yay. Istanbul)
  8-Seyyah
   
  Lütfü Özsahin, birçok ulusal televizyon kanalinda Ortadogu, Yahudilik, Hiristiyanlik, Israil, Dinlerarasi Diyalog ve düsünce sorunlari konularinda uzman konuk olarak açik oturum ve panellere istirak etmistir.
   
  Ayrica; Hamburg(Almanya), Kopenhag(Danimarka),Amsterdam(Hollanda), Malmö(Isveç), Belçika(Brüksel),  Paris Sorbon Üniversitelerinde Kültürlerarasi Diyalog, Ayrimcilik, Bati’da Islam Algisi gibi konferanslara ve son olarak Italya/Sicilya  Katanya Üniversitesinde Arap Bahari, Islam ve Demokrasi adli panele uzman konuk olarak istirak etmistir.Iki yüze yakin makalesi bulunmaktadir.
   
  Kanal-7 Ülke Tv.TRT Haber, Habertürk, CNN, a haber, gibi ulusal televizyonlarde uzman konuk olarak yer aldi. Yeni Safak, Milli Gazete, Taraf gibi gazetelerde onlarca makalesi ve röportajlari yayinlandi.


   
   
     Resim Galerisi    Videolar    Yorum Defteri    Iletisim  
  2020 unyeliler.com - Tm haklari saklidir.