Başkanımızın mesajı
Vizyonumuz
Tüzüğümüz
Mustafa Rakım Efendi
Yayınlarımız
Basında Ünder
 
 
 • ÜNDER (Ünyeliler Derneği) olarak 17 Mayıs 2019 Cuma akşamı Kavacık Güngör Bahçe'de gerçekleştireceğimiz iftar programımıza teşriflerinizi bekler, hayırlı ramazanlar dileriz. Adres: Kavacık Mah. Sezgin Sok. No:34 Beykoz / İstanbul İrtibat: İlhan Demir - 0544 4781703 Sebahattin Yıldız - 0553 2464281
 •  
   

   

  Kudüs İçin İslâm Toplumlarının Birliği Elzemdir  ÜNDER Beyoğlu Sohbetleri'nde 13.04.2018 Cuma akşamı konuğumuz, araştırmacı-yazar Cemal Toksoy oldu. İslâm araştırmaları Merkezi (İSAM)'da uzman olarak görevini sürdürmekte olan Cemal Toksoy ile Selahaddin Eyyubi ve Kudüs meselesi üzerine konuşuldu. Toksoy'un konuşmasından satır başları şöyleydi:

  "Bugün Kudüs hakkında ABD’nin, İsrail’in ve Batılıların düşüncesinde tarihte yapılanlardan veya yaptıklarından farklı bir kabul yoktur. Yapılan zulümleri kendileri bile inkâr edemezken, hâlâ aynı şekilde tavır alınması olsa olsa tarihî bir husumet ve öteden beri zihinlerinin gerilerinde yatan yok etme sevdası olmalıdır. Ortaya konan düşmanlıkta değişen, belki sadece aktörlerin arasına İsrail’in de dâhil olmasıdır. Haçlı seferleri sırasında çoğunlukla hedef durumunda olan Yahudilerin nasıl olup da şimdi hedef gösterir konuma geldikleri ayrı bir konu olmakla birlikte, Katolik Hıristiyanlar Kudüs’ün bir Yahudi şehri olamayacağı düşüncesini dile getirmektedirler. Sözde Yahudi-Hıristiyan birliği ise ta öncelerden belki de sekiz asırdan beri hazırlanan bir misyonerlik senaryosunun bir ürünü olabilir. Dikkat edilirse kutsal topraklarda Yahudilerle birlikte davranan Protestan Evanjelik ABD yönetimidir. Bu gün Suriye ve Irak’ta olduğu gibi, İslâm topraklarında ataları olan şövalyelerin yaptığı gibi Müslümanların kelle avına çıkanlar için Müslümanların yapması gereken daha önce defalarca yaptıkları gibi ümmet birliğini oluşturmaktır. Ne olursa olsun İslâm toplumunu yönetenler şahsi ve maddi hırslardan kurtulup birlik etrafından toplanmalıdırlar. Eğer; bugünkü dağınıklık ve bir ülkü etrafında toplanamama durumu devam ederse, bu kabilden özlemle yazılan yazılar korkarım her zaman yazılacak, lâkin hiçbir anlam ifade etmeyecek. Bizler, ümmetin birliğini sağlayan Selâhaddin Eyyûbî gibi sayıları çok da fazla olmayan liderlerin yaptıklarıyla övünerek kendimizi avutmaya devam edeceğiz. Tarihi olayları ve başarıları sebep ve sonuçlarıyla tahlil etmeli ve ümmet olarak içinde bulunduğumuz bu kıyımdan kurtulmanın çarelerini aramak birkaç kışının değil bütün İslâm dünyasının yegâne gailesi olmalıdır."

  Gecenin ikram sahibi İslam Ateş oldu. Sohbetin ardından Cemal Toksoy katılımcı misafirlerimiz için kitaplarını imzaladı.    
   
     Resim Galerisi    Videolar    Yorum Defteri    İletişim  
  © 2019 unyeliler.com - Tüm haklari saklidir.