Başkanımızın mesajı
Vizyonumuz
Tüzüğümüz
Mustafa Rakım Efendi
Yayınlarımız
Basında Ünder
 
 
 • ÜNDER Beyoğlu Sohbetleri'nde 18.01.2019 Cuma akşamı konuğumuz; bilhassa Osmanlı tarihinin toplumsal-kültürel ve politik-bürokratik alanlarında derinlikli çalışmalarıyla bilinen, 2018 Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü'nün sahibi Prof. Dr. Mehmet İpşirli olacaktır. Dernek merkezimizde saat 19.00'da başlayacak olan sohbete davetlisiniz.
 •  
   

   

  Beyoğlu Sohbetleri´nde Selahattin Eyyubi Konuşulacak  ÜNDER Beyoğlu Sohbetleri'nde 13.04.2018 Cuma akşamı konuğumuz, araştırmacı-yazar Cemal Toksoy olacaktır. İslâm araştırmaları Merkezi (İSAM)'da uzman olarak görevini sürdürmekte olan Toksoy'un Selahattin Eyyubi'nin Liderlik Sırları (2008) ve Şarkın En Sevgili Sultanı Selahaddin Eyyubi (2015) adlı kitapları bulunmaktadır. Cemal Toksoy ile Selahaddin Eyyubi üzerine yapılacak olan ve dernek merkezimizde saat 19.00'da başlayacak sohbete davetlisiniz. 

   

   

  CEMAL TOKSOY (Araştırmacı Yazar)
   
  1962 yılında Ordu’da dünyaya gelen Cemal TOKSOY, ilk ve orta tahsilini memleketinde, liseyi İstanbul’da okudu. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden 1985 yılında mezun olduktan sonra 1987 yılında İslâm Araştırmaları Merkezi’nde çalışmaya başladı ve halen bu kurumdaki görevine uzman olarak devam etmektedir. 
   
  Cemal TOKSOY’un, Cumhuriyet Devri Akademik Siyer Çalışmaları Kataloğu (2004), Selâhaddin Eyyubi’nin Liderlik Sırları (2008), Trabzon Bibliyografyası (2014), Şarkın En Sevgili Sultanı Selâhaddin Eyyubi (2015) ve Üsküdar Bibliyografyası (2016) adıyla yayımlanmış dört eseri bulunmaktadır. Çeşitli kitap ve dergilerde yayımlanmış kırk civarında makalesi olan TOKSOY en son olarak İBB KÜLTÜR AŞ. tarafından yayınlanan Büyük İstanbul Tarihi adlı on ciltlik eserin Muhtasar İstanbul Bibliyografyası bölümünü hazırlamıştır.
   
   
     Resim Galerisi    Videolar    Yorum Defteri    İletişim  
  © 2019 unyeliler.com - Tüm haklari saklidir.