Anasayfa
ANASAYFA DETAYLAR

ÜNDER´in 12. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Ünyeliler Derneği'nin 12. Olağan Kongresi 29 Ekim 2021 Cuma akşamı Beyoğlu'ndaki dernek merkezimizde dernek üyelerimizin katılımıyla gerçekleşti. Kongrede Musa Hamarat 5 yıldır sürdürdüğü Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini İsa Gümüş'e devretti. Yönetim kurulunun seçilmesinin ardından Udî Erol Aydoğan'ın icra ettiği mûsiki eserlerine hep bir ağızdan eşlik edildi. 

Yeni yönetim kurulunun seçilmesinden sonra söz alan Musa Hamarat şöyle konuştu: "ÜNDER Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı çok kıymetli yoldaşım, ağabeyim Mali Müşavir İsa Gümüş Beyefendi'ye teslim etmiş olmanın bahtiyarlığı içindeyim. Yönetim kurulumuzun 5 yıldır devam ettirmiş olduğu çalışma döneminde geleneksel hâle gelmiş Cuma sohbetlerimize hassasiyetle devam ettik ve bu sayede âlim, edib ve sanatkâr şahsiyetlerden istifade etme imkânı bulduk. Cuma sohbetlerimizin bir kısmını icra ettiğimiz Hattat Mustafa Râkım Efendi Türbe ve Medresesi'nin ÜNSEV öncülüğünde ve diğer ilgili kurumların da dahli ile ihyâ ve yeniden inşa edilmesine şahit olduk. Beyoğlu Sohbetleri'nin ötesinde, toplumsal meselelere dair birtakım çözümler üzerine istişarelerde bulunup öneriler üretmeye ve projeler geliştirmeye gayret ettik. Tüm bu çalışmalarımıza destek olan dernek müdâvimlerimize teşekkür ediyorum. Bu vesileyle, bugün kongremizde bizi yalnız bırakmayan Udî bestekâr sanatçımız Erol Aydoğan Bey'e, Sinema ve Tiyatro sanatçımız İslam Çamyar Bey'e, Doğu Türkistan Prensi Doç. Dr. Kutlukhan Şakir Bey'e, ÜNSEV Başkanı Ayhan Doğan Bey'e, Wonder Kurucu Başkanı Yusuf Kara Bey'e ve ismini zikredemediğim tüm ÜNDER müdâvimi dostlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum." 

Ardından yeni yönetim kurulu adına söz alan İsa Gümüş'ün konuşmasından satır başları şöyleydi: "Kıymetli dostlar; öncelikle Musa Hamarat başta olmak üzere geçtiğimiz dönemde Allah rızası için bir araya gelerek dostlukların pekişmesine, ilmî ve kültürel zenginleşmeye vesîle olan herkese teşekkür ediyorum. ÜNDER hepimizin malumu olduğu üzere bu faaliyetleri uzun yıllardır devam ettirmeyi ve böylelikle insanlarımızı iyilikle ve güzellikle buluşturmayı kendine misyon edinmiştir. Bu mesuliyetle hareket eden, üye olan ya da olmayan tüm konuklarımız, muhiplerimiz ve müdâvimlerimiz samimi bir teşekkürü ve takdiri hak etmektedir. Biz de önümüzdeki süreçte bu mesuliyeti hisseden gönüllüler olarak, şahısların ötesinde ve hayır temelinde inşa edilmiş bir kurumsallık çerçevesinde, yine aynı niyet ve gayretle hareket etmeye devam edeceğiz. Kongremizin tekrar hayırlı olmasını temenni ediyor, dostlarımızın katılımının ve desteğinin gayemizi ve çabamızı daha anlamlı kılacağını bilhassa vurgulamak istiyorum." 

04.11.2021 13:22:58
Hit: 141