Anasayfa
ANASAYFA DETAYLAR

Ünder Başkanından Diyarbakır Annelerine Ziyaret

Hattat Rakım Medresesi'nde 3 Ocak Cuma akşamı gerçekleşen sohbette, ünyeliler Derneği başkanımız Musa Hamarat'ın "Diyarbakır Anneleri"ni ziyaretine dair izlenimlerini dinledik. Dernek başkanımız Hamarat, çocuklarının dağa kaçırılmasından Halkların Demokratik Partisini (HDP) sorumlu tutan ve 3 Eylül itibariyle Diyarbakır'daki HDP il binası önünde oturma eylemi gerçekleştiren anneleri Beykozlu Ordulular Derneği yönetimi ile birlikte eylemin 122'nci gününde (2 Ocak)  ziyaret etmiş ve desteklerini bildirmişti. Oradaki hissî atmosferi ve annelerin teröre karşı vakur duruşunu memleketimizin uzun senelerdir muztarib olduğu ilgili içtimai ve siyasi meselelerle ilişkili olarak aktaran Hamarat'ın konuşması, katılımcı misafirlerimizin de iştirakiyle iyi dilek ve dualarla nihayet buldu. 

 

Ziyaret ulusal basında da yankı getirmiş olup, İhlas Haber Ajansı'nın haberi aşağıda alıntılanmıştır: 

"İstanbul'dan gelerek Diyarbakır annelerine destek olan Beykozlu Ordulular Derneği üyeleri, ailelerle sohbet edip, duygularını paylaştı. Dernek Başkanı Sezai Biçer, annelerin kısa zamanda yavrularına kavuşmasını dilediklerini söyledi. 

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Selahattin Eyyubi Bulvarı’nda bulunan HDP il binası önüne gelen Beykozlu Ordulular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezayi Biçer ve yönetim kurulu üyeleri, ailelerin acısını paylaştıklarını dile getirdi. Ailelerle tek tek görüşen Biçer, daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Burada evlatları için eylem yapan ailelerin yanında olduklarını belirten Biçer, “Biz İstanbul Beykozlu Ordulular Derneği olarak Diyarbakır’da eylemde olan aileleri ziyarete geldik. 3 Eylül 2019’da başlatmış oldukları bu kutsal görevi canı gönülden destekliyoruz. Kıymetli annelerimizin ve babalarımızın her zaman yanındayız. İstanbullu, Beykozlu ve Ordulu annelerin de selamını annelere getirdik. Allah’a tez zamanda annelerin yavrularına kavuşması için dua ediyoruz” dedi.
 
Yapılan açıklamanın ardından ailelerle görüşen grup daha sonra bina önünden ayrıldı."

DİYARBAKIR/İHA

7.1.2020 00:00:00
Hit: 2161